Xavi wierzy utrzymanie się na stanowisku. „Jestem silny i spokojny”

FC Barcelona doznała kompromitującej porażki w finale Superpucharu Hiszpanii. Pomimo fatalnego wyniku i nie najlepszej formy w ostatnich miesiącach Dumy Katalonii Xavi wierzy pozostanie na obecnym stanowisku.
W niedzielę rozegrano finał Superpucharu Hiszpanii. W ostatecznym starciu spotkały się Real Madryt i FC Barcelona. Zdecydowanie lepszą drużyną w finale był Real Madryt. Królewscy rozgromili Blaugranę 4:1. Jedyną bramkę dla Barcy zdobył Robert Lewandowski.
Forma FC Barcelony w ostatnich miesiącach nie jest najlepsza. Mówią o tym nie tylko wyniki, ale także styl gry zespołu, który w porównaniu z poprzednim sezonem uległ znaczącemu pogorszeniu. Od dłuższego czasu w społeczności kibiców Barcy pojawiały się komentarze domagające się zwolnienia trenera. Po niedzielnej porażce z Realem wylała się ogromna fala tego typu opinii.
Pomimo ogromnej fali krytyki Xavi wciąż wierzy w powodzenie swojego projektu. 43-latek na pomeczowej konferencji prasowej przyznał również, że czuje zaufanie od władz klubu. Przyznał jednak, że jego zespół zrobił krok w tył.

– Czuję, że mam zaufanie od klubu. Rok temu mówiliśmy o nowej erze, ale teraz robimy krok w tył. To trudna porażka, ale nie wszystko jest stracone. Krytyka nadejdzie i będzie ona w pełni zrozumiała. Wierzę w ten projekt, jestem silny i spokojny – powiedział Xavi.
Najnowsze informacje odnośnie sytuacji Xaviego przekazał hiszpański dziennikarz, Toni Juanmarti. Według jego informacji wewnątrz klubu panuje duże zaniepokojenie obecną sytuacją. Jednoczenie klub wysyła sygnał wsparcia dla swojego obecnego trenera.

Kwestię ewentualnego zwolnienia Xaviego wyjaśnił Deco. Obecny dyrektor sportowy Barcy przekazał, że Xavi może liczyć na wsparcie i zaufanie ze strony klubu.

– To pytanie nie ma żadnego sensu. Trener nadal cieszy się zaufaniem wszystkich. To porażka, która niczego w tej kwestii nie zmienia – przekazał Deco.


fot. FC Barcelona

Michał Budzich