Wzrost liczby zakażeń w klubach Premier League. PFA radzi piłkarzom, by ci… nie przytulali się

Obecna sytuacja na świecie w kontekście pandemii koronawirusa nie ulega poprawie. W ostatnim czasie choroba zaatakowała w również kluby Premier League, które z tego powodu muszą borykać się ze zdziesiątkowanymi kadrami. PFA (Związek Zawodowych Piłkarzy), ma pewien sposób, by temu zaradzić.

Koronawirus cały czas rozprzestrzenia się po świecie, a w Wielkiej Brytanii zdiagnozowano nawet jego nowy szczep. Sytuację może poprawić wprowadzona niedawno na rynek szczepionka, jednak do tego czasu wszystkie dziedziny życia, w tym piłka nożną, muszą sobie radzić. W ostatnich tygodniach w klubach Premier League odnotowano znaczny przyrost nowych zakażeń koronawirusa, w związku z czym pojawiły się nawet plotki o możliwym przerwaniu ligi. Pomimo tego, że w ostatnim czasie odwołano kilka meczów, to rozgrywki o mistrzostwo Anglii nadal są kontynuowane.

Jak podają zagraniczne media: „kluby zostały poinformowane i ostrzeżone, że muszą zrobić więcej, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa Covid”. Jest to pokłosie ostatnich badań przeprowadzonych w 66 klubach EFL. W tym tygodniu na 3507 testów aż 112 było pozytywnych. W samej Premier League odnotowano 40 pozytywnych przypadków spośród 2295 testów. Lekarze, a także Związek Zawodowych Piłkarzy radzą, by piłkarze nie przytulali się na boisku i unikali bliskiego kontaktu.

– Gracze nie powinni mieć ze sobą tak bliskiego kontaktu. Jeśli nie unikają tego, trudno się dziwić, że wybuchają epidemie. Jedynymi osobami, które gracze powinni przytulać, są ich żony i dzieci – mówi profesor Neal w rozmowie z Dailymail.

– Przytulajcie tylko ludzi w swoim domu. Na pewno nie kolegów z drużyny. Nie ma takiej potrzeby – dodał.

Organizacja PFA zainterweniowała i wysłała w ostatnim czasie wiadomości do wszystkich członków.

– Wysłaliśmy wiadomość do wszystkich członków stowarzyszenia o treści: „Wykonałeś świetną robotę! Zasługujesz na duże uznanie, ale ważne jest, by nadal trzymać się protokołów” – mówi w rozmowie z The Times Gordon Taylor.

– Rozumiem, że bardzo trudno jest po prostu umieścić piłkę w siatce i i zachowywać się tak, jakby nic się nie stało, bez żadnych celebracji – powiedział prezes PFA – Gordon Taylor.

– Kiedy padnie gol, czujesz ten przypływ adrenaliny. Na tym właśnie polega ta gra – dodał.

 

Michał Budzich