Występ Lewandowskiego w meczu z Anglią zagrożony? „Sytuacja jest dynamiczna”

Występ Roberta Lewandowskiego w meczu reprezentacji Polski przeciwko Anglii na Wembley stoi pod znakiem zapytania. Ma to oczywiście związek z możliwą kwarantanną po przylocie z Wysp.

W obecnych czasach kluby nie mają obowiązku zezwalać swoim piłkarzom na wylot na zgrupowanie reprezentacji, jeśli wiązałoby się to z późniejszą kwarantanną. Jak podaje Onet, Bayern może nie pozwolić swojej największej gwieździe wyjechać na zgrupowanie kadry. Po przylocie z Anglii Roberta najprawdopodobniej czekałaby przymusowa kwarantanna. Z punktu widzenia Bawarczyków po prostu się to nie opłaca. Tym bardziej że sezon klubowy zaczyna wkraczać w decydującą fazę.

– Sekretarz generalny PZPN Maciej Sawicki powiedział, że na razie nie ma alarmu ze strony niemieckich klubów oraz że jest w stałym kontakcie z UEFA – czytamy na portalu Onet Sport.

Na jesieni ubiegłego roku bohaterem podobnej historii był Krzysztof Piątek. Reprezentant Polski wyleciał wraz z resztą zespołu do Zenicy na mecz z Bośnią. Tam nie zagrał choćby przez minutę, mimo to po powrocie do Herhy Berlin, czekała go 5-dniowa kwarantanna.

– Na razie ani w Bayernie, ani w Hercie nikt nie wspomniał nawet o możliwości zakazu wyjazdu polskich piłkarzy do Anglii. Sytuacja jest dynamiczna. Jedyne, co PZPN mógł zrobić (i zrobił to) – do obu klubów wysłał plan zgrupowania i dokładne terminy wyjazdów oraz powrotów drużyny z Polski i do Polski z wyraźnym zaznaczeniem, kiedy będą mieli robione testy na obecność COVID – czytamy w kolejnym artykule Onetu.

Według informacji podanych przez Onet Bawarczycy przekazali szczegóły lokalnemu sanepidowi. Póki co niemiecka placówka jest zadowolona ze współpracy z PZPN. Jeśli okaże się, że Bayern nie zezwoli Lewandowskiemu na wyjazd na zgrupowanie, to wówczas PZPN z pewnością skontaktuje się z UEFA.

źródło: Onet 1, Onet 2

Michał Budzich