Zaskakująca reakcja Cristiano Ronaldo na ósmą Złotą Piłkę dla Leo Messiego

Cristiano Ronaldo w dość niespodziewany sposób zareagował na ósmą Złotą Piłkę Leo Messiego. Portugalczyk wstawił bardzo wymowny komentarz do mediów społecznościowych. 
W poniedziałek w Paryżu odbyła się gala Złotej Piłki. Trofeum dla najlepszego piłkarza na świecie minionego sezonu wygrał Leo Messi. Tym samym Argentyńczyk może się pochwalić ośmioma tego typu statuetkami w gablocie. Pod tym względem jest absolutnym rekordzistą.
Wymowny komentarz

Messi w finalnej klasyfikacji wyprzedził Erlinga Haalanda i Kyliana Mbappe. Pierwszą piątek zamknęli kolejni gracze Manchesteru City – Rodri i Kevin De Bruyne. Nie każdy jednak zwycięstwo Argentyńczyka popiera.

Wyniki plebiscytu „France Football” skomentował redaktor naczelny hiszpańskiego „ASa”, Tomas Roncero. Dziennikarz zdecydowanie skrytykował wybór Messiego. Twierdzi wręcz, że piłkarz Interu Miami powinien mięć zdecydowanie mniej statuetek.
– Witajcie przyjaciele. Wiedzieliśmy, że to się stanie. Przyznali Messiemu kolejną Złotą Piłkę. Przeszedł na emeryturę w Miami, ale wyglądał na emeryta już w PSG, kiedy przygotowywał się do mistrzostw świata. Został mistrzem świata, to prawda. Ale sięgnął po puchar, mając na swoim koncie sześć goli z rzutów karnych. Mistrzostwa świata był 10 miesięcy temu, obecnie mamy listopad. Messi ma osiem Złotych Piłek, a powinien mieć pięć. Ma Złote Piłki Iniesty lub Xaviego, Lewandowskiego, który zdobył sześć trofeów w jednym sezonie i Haalanda, który był najlepszym strzelcem wszystkich rozgrywek – stwierdził Rancero. 

Wypowiedź została umieszczona na instagramowym profilu „AS”. Post odbił się szerokim echem na świecie, a zareagował na niego nawet Cristiano Ronaldo. Portugalczyk, który przez lata rywalizował z Messim o miano najlepszego piłkarza zamieścił pod wpisem wymowny komentarz… czterech roześmianych do łez emotek.