Wymarzony debiut Macieja Stolarczyka. Polacy wciąż z szansami na awans

W meczu eliminacji do Mistrzostw Europy U-21 Polacy pokonali Łotyszów 3:1. Biało-czerwoni nie są jednak jeszcze pewni awansu na turniej.

Przed jesienną przerwą reprezentacyjną wydawać by się mogło, że Polacy awansują na Euro U-21 z pierwszego miejsca w grupie. Porażka z Serbią i remis z Bułgarią zweryfikowały młodych reprezentantów i spowodowały, że w na listopadowe zgrupowanie zawodnicy przyjechali już tylko z matematycznymi szansami na awans.

Debiut Macieja Stolarczyka w kadrze U-21 rozpoczął się niezbyt ciekawie. Polacy nie potrafili stworzyć sobie szansy na strzelenie bramki. Bliski pokonania bramkarza był jedynie Bartosz Białek, lecz po jego strzale piłka odbiła się od poprzeczki.

Młody pomocnik nadrobił jednak niewykorzystaną sytuację w drugiej połowie. 19-latek już w trzeciej minucie drugiej połowy pokonał bramkarza gości strzałem z przewrotki.

W 61. minucie wynik na 2:0 dla Polaków podwyższył Jakub Kiwior. 20-latek, który wykorzystał dośrodkowanie Arkadiusza Bogusza. 10 minut później bramkę na 3:0 zdobył Patryk Klimala. Napastnik Celticu spożytkował błąd bramkarza i umieścił piłkę w pustej bramce Łotyszów. W samej końcówce honorowego gola dla gości strzelił Marko Regza.

Nadal nie wiadomo czy Polacy pojadą na turniej finałowy. Wszystko zależy od wyników na innych stadionach. Aby biało-czerwonym udało się awansować na Euro, to Rumunia musi przegrać z Danią, a Belgia z Bośnią i Hercegowiną.