Wyliczono szanse na mistrzostwo Ekstraklasy. Faworyt jest już tylko jeden

Paweł Mogielnicki pokusił się o wyliczenie szans na wygranie Ekstraklasy w sezonie 2023/2024. Największe szanse daje się oczywiście Jagiellonii Białystok.

Jesteśmy po dwóch pierwszych meczach 31. kolejki Ekstraklasy. Ponownie zawiedli faworyci. Trzeci w tabeli Górnik Zabrze przegrał 0:5 z Cracovią. Zajmujący drugie miejsce Lech Poznań przegrał z Ruchem Chorzów 1:2.
Wczorajsze porażki Lecha i Górnika mocno ułatwiły zdobycie mistrzostwa Polski Jagiellonii Białystok. Drużyna Adriana Siemieńca ma już 4 punkty przewagi nad Lechem i 5 nad Górnikiem. A pamiętajmy, że Jaga dopiero dziś rozegra mecz 31. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Jagiellonia może zatem uciec nawet na 7 punktów.

Po wczorajszych meczach szanse na mistrzostwo Polski wyliczył Paweł Mogielnicki. Najwięcej szans daje się oczywiście Jagiellonii. Według rachunków Mogielnickiego szanse Jagi na mistrzostwo to aż 92%! Dalej są Lech i Śląsk – oba zespoły po 2,4% szans na mistrzostwo. Dalej są kolejno: Legia (1,3%), Raków (0,9%), Górnik (0,5%) i Pogoń (0,4%).
Michał Budzich

Dodaj komentarz