Wszystko jest już jasne. Polskie kluby poznały rywali w III rundzie eliminacji Ligi Konferencji

Polskie kluby poznały potencjalnych rywali w III rundzie eliminacji Ligi Konferencji w przypadku przejścia II rundy. Najgorzej trafiła Pogoń Szczecin, która w losowaniu nie była rozstawiona.

W tym tygodniu trzy polskie kluby rozpoczną walkę o fazę zasadniczą Ligi Konferencji w sezonie 2023/2024. Legia, Lech i Pogoń rozpoczną zmagania od II rudy eliminacji. Rywalem Legii Warszawa będzie kazachski zespół Ordabasy Szymkent. Lech Poznań zmierzy się z litewskim Żalgirisem Kowno. Z kolei Pogoń Szczecin zagra z reprezentantem Irlandii Północnej, Linfield FC.

Dziś odbyło się losowane III rundy Ligi Konferencji. Polskie zespoły poznały swoich potencjalnych rywali. Jeśli Legia Warszawa pokona Ordabasy Szymkent, to w III rundzie zagra ze zwycięzcą pary Austria Wiedeń/FKBorac Banja Luka. Pierwszy mecz III rundy zostanie rozegrany na stadionie lepszego z pary Legia/Ordabasy.

W przypadku pokonania Żalgirisu Kowno, w III rundzie Lech Poznań zagra ze zwycięzcą pary FK Auda/Spartak Trnava. Jeśli Lech awansuje, to pierwszy mecz zostanie rozegrany w Poznaniu.

Szczęścia w losowaniu nie miała Pogoń Szczecin. Nie pomógł również fakt, że Polacy nie byli na tym etapie rozstawieni. Jeśli Portowcy pokonają Linfield, to w III rundzie zagrają ze zwycięzcą pary KAA Gent/MSK Zilina. Pierwszy mecz III rundy Pogoń może zagrać na wyjeździe.

Michał Budzich