Wrócił Robben, wrócą też i inni? Kolejna legenda futbolu chce wrócić do gry!

Przed kilkoma dniami świat obiegła informacja o powrocie Arjena Robbena do profesjonalnego futbolu. Podobną drogę może obrać jego były reprezentacyjny kolega Wesley Sneijder.

Równo tydzień temu o godzinie 17 FC Groningen ogłosił pozyskanie nowego zawodnika. Po roku rozbratu z piłką do gry powrócił Arjen Robben. Już prędzej widzieliśmy w sieci nagrania, jak Holender intensywnie trenuje z Bayernem Monachium. Jak się później okazało, było to uzasadnione powrotem do profesjonalnej gry w piłkę.

Czy tą samą drogą podąży Wesley Sneijder? Przed Holendrem pojawiła się okazja, by zagrać w klubie z rodzinnego miasta – FC Utrecht. Mimo że urodził się w Utrechcie, to nigdy tam nie zagrał. Teraz byłaby ku temu najlepsza możliwa okazja. W wywiadzie dla holenderskiego portalu NOS dyrektor sportowy Utrechtu otworzył drzwi Sneijderowi:

Wszystko zależy od niego. Wesley ma teraz czas, aby zdecydować, czy podoba mu się ten pomysł.

Za tym pomysłem zdecydowanie są fani FC Utrecht. Grupa licząca kilkadziesiąt osób zaskoczyła Wesleya fajerwerkami, racami i transparentami. Otrzymał od fanów jubileuszową koszulkę i powiedział im, że „Na pewno się zastanowi”.

Różnica między Robbenem, a Sneijderem jest taka, że Utrecht rozpoczyna przygotowania do nowego sezonu już w poniedziałek. Sneijder ostatni mecz rozegrał 6 grudnia 2018 roku, a ostatni sezon rozegrał w Katarze. Więc tak naprawdę ostatni poważny mecz rozegrał 19 listopada 2017 roku w barwach OGC Nice.

Michał Budzich