Wraca zainteresowanie Jakubem Kiwiorem. W styczniu chce go pozyskać włoski gigant

Na rynku transferowym ponownie wraca zainteresowanie Jakubem Kiwiorem. Polskim obrońcą poważnie interesuje się włoski gigant, który planuje złożyć ofertę za Polaka już w styczniu.

Piłkarska Europa szerzej usłyszała o Jakubie Kiwiorze, kiedy ten w młodym wieku stał się jedną z wiodących postaci we włoskiej Spezii. Wówczas Polak skupił na sobie uwagę skautów wielu europejskich klubów. W tym kontekście wymieniano takie kluby jak choćby Atletico, AC Milan, AS Roma, West Ham United, czy też Juventus. Ostatecznie Polak przeniósł się do Arsenalu.

Jakub Kiwior został piłkarzem Arsenalu w styczniu 2023 roku. Kanonierzy zapłacili za Polaka 25 milionów euro. Do tej pory 23-latek pełnił jedynie rolę rezerwowego i nic nie wskazuje na to, by w najbliższej przyszłości coś w tej kwestii uległo zmianie. Przez niemal rok pobytu w Anglii Kiwior rozegrał 14 spotkań.

Pomimo braku regularnej gry w Arsenalu Jakub Kiwior wciąż pozostaje na celowniku wielu europejskich klubów. Dziennikarze La Gazzetta dello Sport donoszą, że Polak znalazł się ponownie w obszarze zainteresowań AC Milan! Władze Rossonerich szukają obecnie na rynku transferowym środkowego obrońcy po tym, jak ostatnio poważnej kontuzji nabawił się Pierre Kalulu. Urazu doznał także dotychczas rezerwowy Marco Pellegrino. Z tego powodu władze AC Milan chcą pozyskać nowego obrońcę już w styczniu.

Włoscy dziennikarze wśród atutów Jakuba Kiwiora podkreślają jego uniwersalność. Polak może zagrać jako stoper, lewy obrońca, czy też defensywny pomocnik. Za Kiwiorem przemawia także fakt, że jest on dobrze znany klubowym skautom. Włosi piszą o możliwym wypożyczeniu Kiwiora z opcją wykupu. Wszystko jednak w rękach Arsenalu. Kanonierzy raczej niechętnie spojrzą na możliwość oddania swojego obrońcy w trakcie sezonu nawet jeśli jest on tylko rezerwowym.


źródło: la gazzetta dello sport

Michał Budzich