World Soccer opublikował listę 500 najważniejszych piłkarzy świata! Są także Polacy

World Soccer jak co roku postanowił opublikować listę 500 piłkarzy, którzy według niego są najważniejsi na świecie. W zestawieniu nie zabrakło również polskich nazwisk.

Wśród wyróżnionych zawodników na liście 500 najważniejszych piłkarzy świata nie mogło zabraknąć Roberta Lewandowskiego. Redakcja World Soccer zwróciła uwagę na skuteczność polskiego napastnika i wkład w grę Bayernu.

Nie da się wystarczająco oddać tego, jak Lewandowski jest ważny dla Bayernu. W lidze był odpowiedzialny za ponad jedną trzecią goli swojej drużyny. Był wzorem regularności. Robi postępy od momentu przyjścia do Bayernu. Na pewno nie jest napastnikiem, który tylko czeka na podania kolegów. Jest mobilny, altruistyczny, silny i inteligentny. Bayern nie byłby taki sam bez niego – napisali o nim

W zestawieniu znalazł się również Piotr Zieliński. World Soccer uważa, że pomocnik może być jeszcze lepszym piłkarzem, niż jest.

Jeden z pierwszych, którym zagwarantowano miejsce w składzie drużyny Gennaro Gattuso na kolejny sezon. Zieliński już jest dobry, a może być jeszcze lepszy – skomentowali

Wyróżnienia nie dotyczyły tylko i wyłącznie mężczyzn. Wśród wymienionych na liście znalazły się m.in. Ada Hegerberg, Marta czy Dzsenifer Marozsan.

Na liście najważniejszych piłkarzy świata najwięcej jest Francuzów, których pojawiło się w zestawieniu aż 49. Za nimi znalazło się 41 Hiszpanów, 32 Anglików i Niemców oraz 32 Brazylijczyków. World Soccer postawił również wyróżnić piłkarzy z takich krajów, jak Indie, Katar, Gabon czy Zimbabwe.

Kacper Polaczyk