Wojciech Kowalczyk skreślił polskiego napastnika. Nie widzi go w kadrze na EURO

Wojciech Kowalczyk wypowiedział się na temat napastników reprezentacji Polski. Jego zdaniem Robert Lewandowski powinien grać w duecie z Arkadiuszem Milikiem. Wskazał także napastnika, którego powinien skreślić Michał Probierz.




W niedzielę polscy piłkarze zjechali się do naszego kraju i rozpoczęli przygotowania do EURO 2024. Na zgrupowaniu przebywa obecnie 30 zawodników. Przed startem turnieju Michał Probierz będzie musiał zrezygnować z trzech zawodników. Na EURO pojedzie 26-osobowa kadra oraz Mateusz Kochalski, który będzie pomagał w treningu bramkarzy.

Michał Probierz decyzję o odrzuceniu trzech zawodników będzie musiał podjąć do 7 czerwca do godziny 23:59. Tego samego dnia gramy towarzyski mecz z Ukrainą. Tym samym Probierz powinien podjąć decyzję tuż po zakończeniu tego spotkania.




Obecnie ciężkie ocenić, z których zawodników zrezygnuje Michał Probierz. Można założyć, że jednym z trzech pechowców będzie napastnik. Obecnie na zgrupowaniu jest ich aż pięciu. Swoją opinię w tym temacie na łamach Kanału Sportowego wyraził Wojciech Kowalczyk. Stwierdził on, iż Robert Lewandowski powinien grać w duecie z Arkadiuszem Milikiem. Dodał także, iż na EURO – jego zdaniem – nie powinien jechać Krzysztof Piątek.

– Mam nadzieję, że Michał Probierz nie oszukuje i jedziemy tam faktycznie grać w piłkę. Wydaje mi się, że reprezentacja Polski nie może jechać i grać w piłkę na Euro z Piątkiem w składzie. Dlatego bym go odrzucił – ocenił Wojciech Kowalczyk.

– To jest moja opinia i uważam, że najlepiej zgranym z Lewandowskim napastnikiem jest Milik. Bez względu na to jak ta współpraca wyglądała przez ostatnie lata. Dalej będę twierdził, że Lewandowski tylko i wyłącznie potrafi grać z Milikiem – uzupełnił.


Źródło: Kanał Sportowy

Michał Budzich

Dodaj komentarz