Włoskie media chwalą Drągowskiego! „Był naprawdę świetny”

W sobotę Fiorentina przegrała na San Siro z Interem Mediolan 3:4. Mimo porażki włoskie media chwalą Drągowskiego za wczorajszy występ.

W pierwszej połowie Bartłomiej Drągowski nie miał za dużo do roboty. Dopiero w drugiej połowie piłkarze Interu zaczęli strzelać. Podopieczni Conte zdobyli 3 bramki, z czego dwie wpadły w samej końcówce. Przez całe spotkanie Polak skapitulował 4 razy, po uderzeniach Lautaro Martineza, Romelu Lukaku, Danilo D’Ambrosio oraz kolegi z drużyny, Federico Ceccheriniego. Przy tych sytuacjach Drągowski nie miał zbyt wiele do powiedzenia.

Mogłoby się wydawać, że Drągowski zaliczył wręcz beznadziejny występ, natomiast Antonio Conte pochwalił Polaka na pomeczowej konferencji.

Te trzy punkty są ważne, ale należy dokonać dokładnej oceny. Dobrze, że strzeliliśmy cztery gole, choć mogliśmy więcej. Dragowski był naprawdę bardzo dobry – przyznał włoski trener

Włoskie media również doceniły Drągowskiego. Portal Tuttomercatoweb ocenił występ Polaka na 6 w dziesięciostopniowej skali. W uzasadnieniu możemy przeczytać, że golkiper nie ponosi odpowiedzialności za stracone bramki.

Serwis Goal.com przyznał Polakowi ocenę 6.5 oraz uważa, że Drągowski przy jednej z interwencji dokonał cudu, gdy zatrzymał Romelu Lukaku.

Portal Calciomercato.com jeszcze bardziej docenił występ Polaka i ocenił go na 7.