Włosi zachwyceni Szczęsnym! „Juve, postawcie mu pomnik”

W środowym meczu Serie A Sassuolo zremisowało z Juventusem 3:3. Po spotkaniu włoskie media nie mogły przestać chwalić Wojtka Szczęsnego.

Spotkanie Sassuolo z Juventusem miało dramatyczny przebieg. W 12. minucie meczu Stara Dama prowadziła już  2:0 po bramkach Danilo i Higuaina. Potem do gry zabrali się gospodarze, jednak świetne interwencje Wojtka Szczęsnego nie pozwoliły im na to. Polski bramkarz ostatecznie skapitulował i to 3 razy, jednak włoskie media zgodnie nazwały go bohaterem spotkania.

Dosłownie uratował Juve. W pierwszej połowie w kapitalny sposób zatrzymał Muldura, a potem Caputo i Berardiego. Znakomicie spisał się również w drugiej połowie, dzięki niemu „Stara Dama” nie przegrała – napisało o Szczęsnym Il Messaggero, które oceniło występ Polaka na ósemkę

Polski golkiper znalazł się na okładce Tuttosport z dopiskiem „Juve, postawcie mu pomnik”

Szczęsny zaliczył wczoraj aż 7 interwencji – od marca 2014 roku żaden bramkarz Juventusu nie był tak zapracowany.

W kilku okazjach dosłownie utrzymywał zespół na powierzchni, dzięki trzem interwencjom, zasługującym na brawa. Nie mógł zrobić niczego przy straconych golach – napisało o Polaku Tutto Juve, oceniając jego występ na 7

Po 33. kolejkach Juventus zajmuje pozycję lidera Serie A i jest na dobrej drodze do zdobycia mistrzostwa. Stara Dama ma obecnie 77 punktów, czyli o 7 więcej, niż druga Atalanta. Do końca sezonu pozostało 5 kolejek.