Wisła Kraków płaci kilku trenerom, których nie ma już w klubie. „To jest ponury żart”

Jak powszechnie wiadomo, Wisła Kraków od kilkunastu miesięcy ma ogromne problemy finansowe. Nie ma się co dziwić, skoro klub aktualnie płaci kilku trenerom, którzy już od jakiegoś czasu nie pracują. Taką informację podał na twitterze Michał Trela.

Przed kilkoma dniami Wisła Kraków odsunęła od roli pierwszego trenera Artura Skowronka. W miejsce 38-latka został sprowadzony niemiecki trener Peter Hyballa. Mimo to Biała Gwiazda wciąż musi płacić byłemu trenerowi. Jak się okazuje, takich osób jak Skowronek jest zdecydowanie więcej.

O takim stanie rzeczy poinformował Michał Trela na swoim twitterze, który zacytował prezesa Wisły Kraków – Dawida Błaszczykowskiego. Brat byłego reprezentanta Polski w następujący sposób skomentował sytuację z byłymi trenerami.

– Mamy jeszcze kilku byłych trenerów na liście płac, ale mam nadzieję, że za 2-3 miesiące zostanie nam dwóch-trzech. Maksymalnie czterech.

Odpowiedź do powyższego tweeta zamieścił również Mateusz Borek. 47-latek skomentował tę sytuację w wymownych słowach – „To jest ponury żart”.

Wisła Kraków po 11 rozegranych kolejkach zajmuje 12. pozycję w ekstraklasie. Nad znajdującym się w strefie spadkowej Podbeskidziem Biała Gwiazda ma zaledwie 1 punkt przewagi. Przeciętna dyspozycja w obecnym sezonie poskutkowała zwolnieniem trenera Skowronka.

Michał Budzich