Wilfredo Leon odpowiedział na zaczepki Bartmana. Wyznał, kiedy zaśpiewa hymn Polski

Wilfredo Leon po raz kolejny odniósł się do krytyki ze strony Zbigniewa Bartmana. W rozmowie z „TVP Sport” powiedział, kiedy zaśpiewa hymn. 

Początek Leona w reprezentacji Polski nie należał do najłatwiejszych. Przyjmujący musiał mierzyć się z wieloma kontuzjami, a na dodatek odpierać ataki Zbigniewa Bartmana, który zdecydowanie go krytykował. Byłemu siatkarzowi nie podobało się przede wszystkim to, że nie odśpiewał hymnu przed meczem z Niemcami w Lidze Narodów.

– Na pewno hymn kubański by zaśpiewał, a polskiego nie śpiewa – mówił Bartman w studio pomeczowym. 

– Nic nie słyszałem, skupiam się na graniu – odparł mu szybko Leon.

Kiedy zaśpiewa hymn?

Choć od wspomnianej sytuacji minęło już kilka tygodni, przyjmujący ponownie do niej wrócił. W rozmowie z „TVP Sport” ponownie odpowiedział Bartmanowi, wyjaśniając, kiedy zamierza odśpiewać Mazurka Dąbrowskiego.

– Powiedziałem rodzinie, że zaśpiewam hymn wtedy, kiedy zdobędziemy złoty medal. Nie wynika to z braku szacunku do tej tradycji czy nieznajomości utworu. Przed meczami przeżywam moment odgrywania hymnu narodowego inaczej, bardziej wewnętrznie. To, że teraz mam na swoim koncie krążek z najcenniejszego kruszcu też tego nie zmieni – wyjaśnił.

– Robię rzeczy wtedy, kiedy czuję, że powinienem je robić. Moment odśpiewania hymnu na podium miał dla mnie szczególne znaczenie. Wszystko ma swój czas. Nie robię rzeczy, ponieważ ludzie tak chcą – podkreślił.