Wiemy, jaki mecz Ligi Mistrzów pokaże TVP w przyszłym tygodniu. Kibice są zaskoczeni

TVP ogłosiło swój wybór co do meczu Ligi Mistrzów, jaki pokaże w nadchodzącą środę. Wybór telewizji jest dość niespodziewany, a kibice nieco zniesmaczeni.

TVP od wielu lat ma prawo do pokazywania jednego ze środowych meczów Ligi Mistrzów. Stacja nie ma z góry narzuconego meczu, jaki ma transmitować, a może sama dokonać wyboru.

W środę czekają nas dwa mecze 1/8 finału Ligi Mistrzów. Pierwszym z nich jest starcie Bayernu Monachium z Lazio Rzym, pierwsza potyczka między tymi zespołami zakończyła się triumfem Bawarczyków 4:1. W kolejnym starciu tego dnia zmierzą się Chelsea oraz Atletico, w pierwszym meczu minimalnie lepsi byli londyńczycy, którzy pokonali rywali 1:0.

Jaki mecz pokaże w środę TVP?

Patrząc na powyższe wyniki z pierwszych meczów, można jasno stwierdzić, że ciekawiej będzie na Stamford Bridge. TVP jednak postanowiło zrealizować dla swoich widzów transmisję z meczu Bayern-Lazio, gdzie kwestia awansu jest już raczej rozstrzygnięta. Wielu kibiców nie jest zadowolonych z tego rozwiązania.

Z pewnością wpływ na taką decyzję ma obecność Roberta Lewandowskiego w zespole Bayernu. Zresztą to już nie pierwszy raz, gdy TVP postanawia transmitować mniej ciekawy mecz z udziałem Polaka, aniżeli interesujące spotkanie innych drużyn.

Michał Budzich