Mourinho ripostuje dziennikarza. „Chciałem się upewnić, że…”

Wczorajszego wieczoru głośno zrobiło się o sytuacji z meczu Tottenham-Chelsea. Eric Dier – piłkarz Kogutów – nie mówiąc nic nikomu opuścił na pewien czas boisko. Do tej sytuacji na konferencji prasowej odniósł się Jose Mourinho.

W trakcie wczorajszego spotkania Eric Dier opuścił murawę na kilkadziesiąt sekund po to, by skorzystać z toalety. Oburzony Jose Mourinho pobiegł za swoim piłkarzem do szatni, by zbadać sytuację.

Po meczu piłkarz tłumaczył się z zaistniałej sytuacji. „Gdy potrzebujesz skorzystać z toalety, nie możesz tego zatrzymać. Gdy schodziłem z boiska, przekazałem powód Hojbjergowi i Aldrweireldowi. Trener mógł nie wiedzieć, o co mi chodzi”.

Po spotkaniu jeden z dziennikarzy zapytał portugalskiego szkoleniowca, dlaczego pobiegł za swoim piłkarzem do szatni. Mourinho na to pytanie odpowiedział w swoim stylu. „Chciałem się po prostu upewnić, czy umył ręce.

Poznaliśmy również powód „ucieczki” Diera do toalety. Kolejny dziennikarz również zapytał Mourinho o tę sytuację i powiedział: „Jose, zdajesz sobie sprawę, że trudno jest sikać, gdy ktoś stoi nad tobą?”. „Problem w tym, że on nie sikał” – odparł Portugalczyk.

Michał Budzich