Wiemy co z City w Lidze Mistrzów! „Wszystko powinno się wyjaśnić w sobotę lub w poniedziałek”

Jeszcze do niedawna nieznany był najbliższy los Manchesteru City w Lidze MIstrzów. Dziś Ian Cheeseman poinformował na swoim Twitterze, że werdykt Trybunału Arbitrażowego zostanie przedstawiony w ciągu kilku najbliższych dni.

W lutym UEFA wydała oświadczenie informujące o wykluczeniu Manchesteru City z Ligi Mistrzów na najbliższe 2 sezony. Wszystko za sprawą naruszenia zasad Finansowego Fair Play. Decyzja ta stworzyła lawinę spekulacji o tym, które gwiazdy opuszczą Etihad w najbliższym czasie. Zarząd The Citizens zapowiedział wtedy walkę anulację wyroku.

Trybunał Arbitrażowy do spraw sportu bada sprawę Manchesteru City od dłuższego czasu. Według Iana Cheesemana, byłego dziennikarza BBC zajmującego się drużyną z Etihad, decyzja najprawdopodobniej zapadnie jutro bądź w poniedziałek. Według reportera ma być ona korzystna dla klubu.

Dla kibiców niebieskiej części Manchesteru to doskonała wiadomość. Mimo tego, że kilku zawodników zapowiedziało pozostanie w klubie, to nikt nie wie, jak by się to skończyło, gdyby Trybunał Arbitrażowy podtrzymał karę.

Kacper Polaczyk