Wiemy co dalej wydarzy się z Ligą Mistrzów!

Według informacji podanych przez „La Gazzetta dello Sport” Liga Mistrzów zostanie dokończona w sierpniu. Nie będzie to klasyczna forma, a turniej, którego gospodarzem będzie Lizbona.

Europejskie puchary zostały zawieszone w połowie marca z powodu pandemii koronawirusa. Liga Mistrzów zatrzymała się w trakcie 1/8, a do wyłonienia jest jeszcze połowa ćwierćfinalistów. Do PSG, RB Lipsk, Atalanty i Atletico Madryt mogą jeszcze dołączyć Manchester City lub Real Madryt (2:1), Juventus lub Lyon (0:1), Barcelona lub Napoli (1:1) i Bayern Monachium lub Chelsea (3:0).

„La Gazzetta dello Sport” podaje, że najlepsza ósemka pojedzie na turniej finałowy do Lizbony. Mecze zostaną rozegrane w dniach 12-23 sierpnia na neutralnym terenie, bez rewanżów. Podobnie planuje się dokończenie Ligi Europy. Na miejsce do rozegrania pozostałych spotkań wytypowano cztery niemieckie miasta: Duisburg, Gelsenkirichen, Duesseldorf i Kolonię. Ćwierćfinaliści rozpoczną rywalizację 10 sierpnia.

Według wcześniejszych ustaleń finał Ligi Mistrzów miał odbyć się w Stambule, a Ligi Europy w Gdańsku. UEFA zadecydowała o przełożeniu organizacji finałów w tych miastach na przyszły rok. Trwają także negocjacje, aby zawodnicy sprowadzeni latem mogli zagrać w fazie finałowej turnieju. Oficjalna decyzja UEFY zaplanowana jest na 17 lub 18 czerwca.

Kacper Polaczyk