Wielkie wyróżnienie dla Mateusza Klicha! Przegrywa tylko z Bruno Fernandesem i Kevinem De Bruyne

Mateusz Klich w barwach Leeds notuje kapitalne występy. Pomocnik pod wodzą Marcelo Bielsy stał się motorem napędowym „Pawi”. Polaka docenił portal „Squawka”, który stworzył zestawienie najlepszych pomocników tego sezonu Premier League.

W tym sezonie 30-latek jest nie do zdarcia. Klich rozegrał w sumie 16 meczów w rozgrywkach ligowych i ani razu nie usiadł na ławce rezerwowych. Co więcej, niemal zawsze spędza na murawie pełne 90 minut. W sumie uzbierał już 1316 minut na angielskich boiskach w sezonie 2020/21.

Wśród największych

„Squawka” sporządziło zestawienie najlepszych ofensywnych graczy tego sezonu Premier League. Przed Polakiem znalazły się jedynie ligowe tuzy. Mowa o Bruno Fernandesie, który otwiera podium oraz o Kevinie De Bruyne, który zajął miejsce drugie. Nikogo nie powinien dziwić akurat ich wybór.

Portugalczyk od samego przyjścia na Wyspy czaruje i z miejsca odmienił grę Manchesteru United. Z kolei belgijski magik już od lat stanowi uznaną markę w świecie futbolu.

„Był niesamowity”

Autorzy rankingu świetnie opisali Mateusza Klicha. Anglicy rozpływają się nad zdolnościami motorycznymi piłkarza Leeds oraz nad jego kreatywnością. Dodają także, że to w dużej mierze dzięki kapitalnym występom Polaka „Pawiom” udało się tak świetnie wejść w sezon.

„Bielsa jest królem odkrywania talentów i nie powinno dziwić, że zamienił Mateusza Klicha w maszynę kreatywności. Reprezentant Polski był niesamowity w swoim debiutanckim sezonie w Premier League z 31 szansami i pięcioma asystami. Dorzucił również trzy gole, choć dwa z nich to rzuty karne. Zdolność Klicha do znajdowania miejsca, wywierania presji i tworzenia okazji w ostatniej tercji jest jednym z powodów, dla których Leeds było tak dobre, jak kiedyś” – Czytamy w uzasadnieniu.

Reprezentanta Polski zamyka podium na 3. miejscu. Klicha doceniono bardziej, chociażby od Tanguya Ndombele czy Jamesa Maddisona.

Najlepsi pomocnicy Premier League w tym sezonie:

  1. Bruno Fernandes
  2. Kevin De Bruyne
  3. Mateusz Klich
  4. Tanguy Ndombele
  5. James Maddison