Wieczysta znów zaskakuje! Egzotyczny kierunek obozu przygotowawczego

Wieczysta Kraków zaskakuje kolejny raz. Drużyna z ligi okręgowej będzie przygotowywać się do sezonu w Dubaju. 6-ligowiec spędzi tam 9 dni na przełomie lutego i marca. Przemysław Cecherz opowiedział na łamach WP Sportowe Fakty dlaczego wybrano ten kierunek.

Zasięgnął opinii

– Zima przypomniała sobie o Polsce, więc bardzo się cieszę, że tam lecimy. Będziemy trenowali na tych samych boiskach, na których w styczniu trenowała Legia. Rozmawiałem z Cześkiem Michniewiczem i mówi, że warunki były kapitalne. Zagramy z rosyjskim II-ligowcem i z jeszcze jednym mocnym rywalem – mówi w rozmowie z WP Sportowe Fakty trener Wieczystej.

Dobre połączenie

W poprzednim roku ekipa z Krakowa wyleciała na zgrupowanie do Turcji. Nie jest to zatem pierwszy obóz poza granicami Polski dla Wieczystej. O zgrupowaniu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich przesądziły połączenia lotnicze.

– Mamy lot bezpośredni z i do Krakowa. Dzięki temu będziemy podróżowali krócej i zmniejszymy ryzyko. Do Turcji musielibyśmy lecieć z dwoma, trzema przesiadkami. Dlatego postanowiliśmy, że nie ma nic prostszego, jak się spakować i polecieć z Krakowa, i wrócić do Krakowa. Poza tym cenowo wyszło to podobnie, co zgrupowanie w Turcji. Dla 35 osób to około 150-160 tys. zł – kontynuuje szkoleniowiec.

Poziom ekstraklasowy

Barwy Wieczystej Kraków reprezentują między innymi Sławomir Peszko czy Radosław Majewski. Krakowianie będą drugim po Legii polskim klubem, który uda się na obóz do Zjednoczonych Emiratów Arabaskich.

Źródło: WP Sportowe Fakty