Widzew składa protest! Klub chce powtórzenia meczu Pucharu Polski

Widzew Łódź złożył protest do PZPN w związku z ostatnim meczem w Pucharze Polski. Klub chce powtórzenia spotkania z Wisłą Kraków.
W środę Widzew Łódź rywalizował w ćwierćfinale Pucharu Polski. Na tym etapie rozgrywek Łodzianie rywalizowali z Wisłą Kraków. Po pełnym dramaturgii spotkaniu zwycięstwo trafiło w ręce Wisły. Zespół z Krakowa wygrał po dogrywce wynikiem 2:1.
Omawiane spotkanie nie obyło się bez kontrowersji. Największe dyskusje wywołała sytuacja, która miała miejsce w doliczonym czasie podstawowego czasu gry. W trakcie oddawania strzału przez Angela Rodado na pozycji spalonej znajdował się Igor Łasicki. Po uderzeniu piłka trafiła do siatki. Zdaniem sędziego Łasicki nie miał bezpośredniego wpływu na zdobycie bramki, nawet jeśli znajdował się na pozycji spalonej, dlatego też bramka została uznana. Zdaniem Widzewiaków piłkarz Wisły miał przeszkadzać w interwencji Mateuszowi Żyro i dlatego powinien zostać – ich zdaniem – odgwizdany spalony.
Widzew Łódź nie pozostawił jednak tej sytuacji bez żadnej reakcji. Rzecznik prasowy klubu poinformował o złożeniu protestu do PZPN! Widzew tłumaczy się „błędną decyzją sędziego”. W swoim wniosku klub poprosił o powtórzenie meczu.

– Widzew Łódź złozył protest do PZPN w związku z przebiegiem meczu 1/4 finału Fortuna Pucharu Polski. Podstawą była błędna decyzja sędziego, który wypaczył wynik spotkania. Klub wnosi o powtórzenie meczu, w celu wyłonienia zwycięzcy w sportowej rywalizacji – przekazał rzecznik prasowy Widzewa Łódź.
Michał Budzich