Widzew rozpoczyna przygotowania do walki o Ekstraklasę! Rozgromili rywala w sparingu

Po szczęśliwym zakończeniu sezonu drugiej ligi i awansie na zaplecze Ekstraklasy Widzew nie chce się zatrzymywać. Łodzianie rozpoczęli przygotowania do rozpoczęcia sezonu 1. ligi i w meczu sparingowym pokonali Pogoń Grodzisk Mazowiecki aż 9:1.

Widzew przez większą część minionego sezonu grał na miarę oczekiwań i skrupulatnie kroczył po awans do 1. ligi. Z rytmu wybiła ich przerwa spowodowana koronawirusem, po której Widzew stracił przewagę i do samego końca drżał o awans. Koniec końców Łodzianie wywalczyli awans, lecz musieli o niego walczyć do ostatniej kolejki. Wówczas pomocną dłoń wyciągnął GKS Katowice, który w ostatnim meczu stracił punkty.

Przerwa między jednym a drugim sezonem nie jest długa, więc już 14 dni po zakończeniu sezonu 2019/2020 podopieczni Enkeleida Dobiego rozegrali pierwszy sparing. Rywalem była 3-ligowa Pogoń Grodzisk Mazowiecki. Różnica klas w tym spotkaniu była aż nadto widoczna, Widzew pokonał rywali wynikiem 9:1. Podczas meczu trener Dobi testował kilku nowych zawodników.

Nowy trener Widzewa w następujących słowach skomentował wczorajsze spotkanie:

Możemy być zadowoleni z przebiegu tego meczu i całego mikrocyklu, który jest za nami. Chcemy odciąć się od zeszłego sezonu, co nie jest łatwe. Przerwa od gry była krótka, ale chcemy zostawić przeszłość za nami.

Trzeba pamiętać, że na boisku było dużo zawodników testowanych, co miało wpływ na przebieg spotkania. Cieszę się, że skończyliśmy mecz bez żadnych poważnych kontuzji, poza drobnym urazem Marcina Robaka.

W całym meczu zagrało łącznie 5 testowanych zawodników, z czego tylko jeden pozostanie w Widzewie na dłużej. Jest nim Merveille Fundambu, który wypadł najlepiej z całej piątki we wczorajszym sparingu. Na placu gry spędził 32 minuty i w tym czasie zdołał zdobyć bramkę i zaliczyć 3 asysty.