Wiceprezes PZPN otwarcie o formie Milika. „Wygląda bardziej jak emeryt niż piłkarz”

Marek Koźmiński udzielił wywiadu włoskiej gazecie Il Messaggero. Wiceprezes PZPN w mocnych słowach wypowiedział się na temat sytuacji Arkadiusza Milika.

Długi czas bez gry

Arkadiusz Milik nie zagrał ani minuty w oficjalnym spotkaniu w barwach Napoli. Polak nie chciał przedłużyć kontraktu z włoskim klubem przez co naciął się na brutalną reakcję szefów. Od kilku miesięcy wszystkie mecze ogląda z perspektywy trybun. Umowa napastnika wygasa w czerwcu bieżącego roku. W związku z tym od lipca będzie mógł dołączyć do nowej drużyny jako wolny agent. Z sytuacji niezadowolony jest Marek Koźmiński, wiceprezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Nasza reprezentacja potrzebuje Arkadiusza Milika, który przeżywa tę niewygodną i nieprzyjemną sytuację. Można by powiedzieć na ten temat tysiące rzeczy. Jednego dnia rozmawiamy o Juventusie, innego dnia o Atletico, a jeszcze innego o Olympique Marsylia. Czekamy na rozstrzygnięcie tej sytuacji.

Milik jak emeryt?

Działacz stwierdził, że brak gry w tak długim okresie jest czymś szalonym. Koźmiński porównał Milika do emeryta jednocześnie zauważając, że podczas zgrupowań widoczna była jego obniżka formy.

Brak gry przez rok byłby szaleństwem, bo Milik wciąż może dać wiele reprezentacji. Z czasem traci jednak kondycję fizyczną. Przy okazji ostatnich powołań widzieliśmy, że prezentuje się gorzej. Mówimy o silnym, zdrowym i klasowym zawodniku, który musi jednak wrócić do treningów i gry. Aktualnie wygląda bardziej jak emeryt niż piłkarz.