Wenger odpowiada Mourinho. „To permanentna prowokacja”

Podczas jednej z konferencji prasowych Tottenhamu padło pytanie do Jose Mourinho o książkę Arsene’a Wengera, który nie umieścił żadnej wzmianki o Portugalczyku. Trener Spurs w swoim stylu odpowiedział, że nie ma go w tej lekturze, bo Francuz nigdy z nim nie wygrał. Wenger postanowił odpowiedzieć na zaczepkę na łamach Canal +.

Nie przeszkadza mi to. To permanentna prowokacja. Czuję się, jakbym był z nim w przedszkolu. Ale to część jego osobowości.

Mourinho jest w błędzie, bo pokonaliśmy go dwa razy, było też sporo remisów. I to nie ja wygrałem, tylko brałem w tym udział. To „my” zawsze wygrywamy. Menedżer jest po to, aby jak najlepiej wykorzystać zespół – zakończył Francuz.

Panowie od dawna sobie dogryzają co można było zauważyć zwłaszcza podczas derbów Londynu. W 2014 roku podczas meczu Chelsea – Arsenal doszło do spięcia pomiędzy tymi trenerami. Kiedyś Mourinho nazwał Wengera „specjalistą od przegrywania”.

Książka francuskiego trenera nosi tytuł „Moje życie w czerwieni i bieli”. Wenger opisał w niej swoją pracę dla Kanonierów.