Wenger chce zmian w piłce. Chodzi m.in. o auty i spalone!

Arsene Wenger po zakończeniu pracy w Arsenalu stał się dyrektorem rozwoju sportowego w FIFA. Francuz zaproponował nowe zmiany, które miałyby pomóc w efektywności gry.

Jednym z pomysłów byłego szkoleniowca Kanonierów jest zmiana zasad w wykonywaniu autów na własnej połowie. 70-latek argumentuje to w następujący sposób:

Pięć minut przed końcem spotkania wrzut z autu powinien być zaletą. W takich sytuacjach gra się jednak przeciwko dziesięciu rywalom, gdy samemu ma się dziewięciu piłkarzy w polu.

Statystyki pokazują, że w ośmiu na dziesięć sytuacji wrzutu z autu, przegrywasz walkę o piłkę. Na swojej połowie boiska powinieneś mieć możliwość wznowienia gry nogą – mówił L’Equipe.

Francuz rozważa również zmianę rozliczania ze spalonych. Wenger proponuje załagodzenie tego elementu gry.

Jesteś na spalonym w chwili, kiedy część twojego ciała, którą możesz zdobyć bramkę, znajduje się przed ciałem obrońcy. Chciałbym, żeby nie było spalonego, o ile część ciała, którą gracz może zdobyć zdobyć gola, jest w linii z obrońcą.

Na zakończenie 70-latek zdradził L’Equipe co proponuje do sytuacji związanych z martwą piłką przy rzutach rożnych.

Podczas rzutu rożnego, kiedy piłka wychodzi poza pole gry i wraca na boisko, gra mogłaby być kontynuowana, co stworzyłoby nowe możliwości strzelania bramek – zakończył Francuz.

Arsene Wenger przestał pełnić funkcję szkoleniowca Arsenalu w 2018 roku. Jego następcą był Unai Emery, którego zwolniono w listopadzie ubiegłego roku.