Ważne oświadczenie Michała Probierza! „Postanowiliśmy kontynuować misję tworzenia silnego Klubu”

Michał Probierz po kilkunastu godzinach bezrobocia wrócił na stanowisko trenera Cracovii. Pasy na swojej stronie internetowej opublikowały oświadczenie przygotowane przez ich szkoleniowca.

Krótki urlop

W sobotę Cracovia przegrała z Wartą Poznań 0:1. Na pomeczowej konferencji prasowej Michał Probierz złożył rezygnację z funkcji szkoleniowca i wiceprezesa Pasów.  Janusz Filipiak, prezes klubu, nie przyjął dymisji „polskiego Guardioli” i nasz lokalny „Pep” do czwartku będzie przebywać na urlopie.

– Muszę odpocząć, bo przez piętnaście lat praktycznie cały czas pracowałem. Jest taki moment, w którym widzę, że muszę to zrobić i w pewnym momencie gdzieś pojechać i zająć się sobą oraz rodziną. To był dla mnie burzliwy okres z wielu względów. Przez całą pracę trenerską miałem zaledwie trzy miesiące przerwy – powiedział w sobotę 48-latek

ZOBACZ: Michał Probierz podał się do dymisji po porażce z Wartą Poznań. „Muszę odpocząć”

Oświadczenie

W poniedziałkowe popołudnie na stronie internetowej Cracovii pojawiło się oświadczenie przygotowane przez Michała Probierza. Trener Pasów podziękował za wsparcie okazane przez zarząd, przeprosił za zamieszanie oraz poprosił o zrozumienie w tej trudnej dla niego sytuacji.

W związku z wypowiedzianymi przeze mnie słowami na konferencji prasowej po meczu ligowym z Wartą Poznań, dotyczącymi mojej przyszłości w MKS Cracovia SSA, informuję, że po serii rozmów z Panem Profesorem Januszem Filipiakiem wspólnie postanowiliśmy kontynuować misję tworzenia silnego Klubu.

Moja pierwotna decyzja była podyktowana tylko i wyłącznie względami natury osobistej. Tym samym pragnę zdementować pojawiające się w przestrzeni publicznej doniesienia, sugerujące jakoby u jej źródła leżał rzekomy konflikt z wiceprezesem Jakubem Tabiszem czy samym Profesorem Januszem Filipiakiem. Przeciwnie – okazane mi przez Zarząd w tym trudnym momencie zaufanie i wsparcie stało się podstawą zmiany mojej decyzji o rezygnacji. Jednocześnie z całą stanowczością chcę zaznaczyć, że moje rozmowy z prezesem Klubu toczone były w przyjacielskiej atmosferze i w żadnym momencie ich trwania nie pojawiał się argument dotyczący jakichkolwiek kar umownych.

Ponadto chciałbym przeprosić całą społeczność Cracovii za powstałe zamieszanie, ale również prosić o zrozumienie i wyrozumiałość. Emocje po przegranym meczu, jak i nawarstwiające się kwestie osobiste wzięły górę. Jestem przekonany, że po kilku dniach wypoczynku wrócę do pracy ze zdwojoną siłą i wspólnie będziemy cieszyć się z wielu zwycięstw Cracovii.
Do momentu mojego powrotu z urlopu, tj. do piątku 5 lutego obowiązki I trenera pełnić będzie trener Grzegorz Kurdziel.
Kacper Polaczyk