Michał Probierz podał się do dymisji po porażce z Wartą Poznań. „Muszę odpocząć”

Na konferencji prasowej po meczu Warta Poznań – Cracovia Kraków trener gości podał się do dymisji. Michał Probierz zrezygnował nie tylko z funkcji trenera, ale również wiceprezesa „Pasów”.

Niespodziewane zwycięstwo Warty

Sobotni mecz pomiędzy Wartą a Cracovią był dla obu ekip pierwszym spotkaniem po zimowej przerwie. Nie da się ukryć, że faworytem starcia byli goście, którzy jednak w negatywny sposób zaskoczyli swoich kibiców, przegrywając z tegorocznym beniaminkiem ekstraklasy. Poznaniacy po dość wyrównanym boju odnieśli minimalne zwycięstwo 1:0. Gola na wagę trzech punktów zdobył Jakub Kiełb.

Bramka Jakuba Kiełba:

Zaskakująca decyzja Michała Probierza

Na pomeczowej konferencji prasowej Michał Probierz ogłosił, że rezygnuje zarówno z  posady trenera Cracovii Kraków, jak i wiceprezesa klubu. 48-latek trenował pierwszy zespół „Pasów” od czerwca 2017 roku, a w styczniu 2019 roku oficjalnie objął stanowisko wiceprezesa klubu.

– Chciałbym podziękować wszystkim kibicom Cracovii, a w szczególności prezesowi Januszowi Filipiakowi za to, że przez te trzy i pół roku wspólnie pracowaliśmy. Ja dziś rezygnuję z funkcji pierwszego trenera, a także wiceprezesa – mówił na konferencji prasowej trener Probierz.

– Muszę odpocząć, bo przez piętnaście lat praktycznie cały czas pracowałem. Jest taki moment, w którym widzę, że muszę to zrobić i w pewnym momencie gdzieś pojechać i zająć się sobą oraz rodziną. To był dla mnie burzliwy okres z wielu względów. Przez całą pracę trenerską miałem zaledwie trzy miesiące przerwy – dodał 48-latek.

 

Michał Budzich