Wayne Rooney współpracuje z Football Managerem. Wykorzystuje skautów tworzących grę

Football Manager posiada ogromną bazę piłkarzy, z czego mogą korzystać profesjonalne kluby w rzeczywistości. O współpracy ze słynną grą opowiedział Wayne Rooney.

Wayne Rooney swoją trenerską karierę rozpoczął w styczniu 2021 roku w Derby County. Jego przygoda z tym klubem zakończyła się w czerwcu 2022 roku. Niedługo później objął stery w DC United. Anglik prowadzi amerykański klub aż do dziś. Jednym z jego podopiecznych jest Mateusz Klich.

W rozmowie z „The Times” Rooney opowiedział o współpracy z Football Managerem. Football Manager dysponuje rozwiniętą siatką skautów oraz bogatą bazą danych. Angielski trener przyznał, że wykorzystuje skautów, którzy pracują przy tworzeniu popularnej gry.

– Duża część rynku to Ameryka Południowa, więc zawarliśmy umowę z Football Managerem. My dajemy im reklamę, a oni dają nam dostęp do skautów – 11 lub 12 z nich – których używają w różnych miejscach na całym świecie, aby pomóc im w tworzeniu gry. Jose Mourinho zrobił coś podobnego w przeszłości – powiedział Wayne Rooney cytowany przez „Sport Bible”.


źródło: sportbible.com

Michał Budzich