Wayne Rooney tymczasowym trenerem dwóch reprezentantów Polski! Co to dla nich oznacza?

Derby County wykorzystało przerwę reprezentacyjną na zmianę szkoleniowca pierwszej drużyny. Obowiązki trenera tymczasowo przejmie Wayne Rooney, który będzie równocześnie trenerem, jak i piłkarzem.

Sezon 2020/2021 nie rozpoczął się zbyt dobrze dla Baranów. W dotychczas rozegranych jedenastu kolejkach Derby zebrało zaledwie 6 punktów. Taki bilans daje im obecnie ostatnie miejsce w tabeli ze stratą dwóch „oczek” do bezpiecznego miejsca. Strata nie jest zbyt duża, jednak zarząd postanowił dmuchać na zimne i zawczasu zdecydować się na zmiany.

Pracujący od lipca 2019 roku Phillip Cocu pożegnał się już z posadą trenera, a jego tymczasowym zastępcą został obecny piłkarz Derby – Wayne Rooney. Ciężko stwierdzić jak odbije się to na pozycji w klubie dwóch reprezentantów Polski – Krystiana Bielika i Kamila Józwiaka. Do tej pory polski skrzydłowy miał pewne miejsce w wyjściowej „11”, z kolei Bielik dopiero wraca do regularnej gry po kontuzji.

– Klub chciałby odnotować i wyrazić uznanie dla sposobu, w jaki Phillip i jego asystenci zachowywali się w niektórych trudnych sytuacjach podczas jego kadencji. Phillip i jego sztab pomogli rozwinąć się graczom naszej akademii. Wniósł też duży wkład finansowy i osobisty w projekty społecznościowe podczas pandemii koronawirusa, za co klub jest niezwykle wdzięczny – czytamy w oficjalnym oświadczeniu Derby.

O podobnej porze co informacja o zwolnieniu Holendra, pojawiła się odpowiedź samego zainteresowanego.

– Mogę potwierdzić, że po rozmowach z właścicielem i zarządem w Derby County uznaliśmy, że najlepszą decyzją dla wszystkich stron jest opuszczenie klubu za obopólną zgodą.

– Chciałbym skorzystać z okazji, aby podziękować wszystkim w klubie, w tym zarządowi, personelowi i wszystkim graczom za fantastyczne wsparcie dla mnie od czasu przybycia na Pride Park.

– Chociaż ten sezon nie poszedł tak daleko na boisku, jak wszyscy byśmy chcieli, wierzę z pasją w projekt, który zaczęliśmy budować i nie mam wątpliwości, że przyszłość klubu rysuje się w jasnych barwach. Życzę wszystkim związanym z klubem wszystkiego najlepszego zarówno na boisku, jak i poza nim, szczególnie w przypadku projektu „Stay Safe, Stay Fit, Stay Connected”, z którego jestem bardzo dumny, że go zainicjowałem.

– Na koniec chciałbym bardzo podziękować najważniejszym osobom w klubie, kibicom. Dziękuję Wam za powitanie mnie w swoim klubie i całe wsparcie, jakie okazaliście mi i zespołowi. Życzę wszystkiego najlepszego.

Michał Budzich