Wayne Rooney o kontuzji Krystiana Bielika. „W klubie zrobimy wszystko, aby wrócił silniejszy”

Krystian Bielik ponownie doznał koszmarnej kontuzji. Najgorsze przypuszczenia się sprawdziły, Polak ponownie zerwał więzadła krzyżowe w prawym kolanie. Na temat urazu wychowanka Lecha Poznań wypowiedział się trener Derby County Wayne Rooney.

Słowa szkoleniowca

Według byłego napastnika m.in. Manchesteru United Krystian Bielik wie jak wrócić po tak ciężkiej kontuzji. Anglik zapewnia, iż klub zrobi wszystko, by przywrócić Polaka do optymalnej formy.

– Wszyscy jesteśmy zdruzgotani. Minie wiele czasu, zanim wróci, ale wie, jak to zrobić. Dokonał tego już wcześniej – cytuje Anglika portal meczyki.pl.

– W klubie zrobimy wszystko, co tylko będzie możliwe, aby wrócił jeszcze silniejszy. To wielki cios dla nas wszystkich, ale przede wszystkim dla niego – uzupełnił Rooney.

– Wrócił do drużyny i prezentował się bardzo dobrze, dał sobie świetną szansę na występ na mistrzostwach Europy. Wiem, że to dla niego trudny moment. Pomożemy mu w każdy możliwy sposób – zakończył szkoleniowiec Baranów.

Nie poprawi wyników

Krystian Bielik zaliczył w sezonie 2020/2021 15 spotkań. W tym czasie strzelił dwie bramki i zanotował jedną asystę. Jego umowa z Baranami obowiązuje do czerwca 2024 roku.

Źródło: dcfc.co.uk, Meczyki.pl