Van der Vaart skrytykował postawę Messiego: „Denerwuję się na niego”

W tym sezonie Leo Messi nie zachwyca. Jego formę skrytykował Rafael van der Vaart. Zdaniem emerytowanego piłkarza Argentyńczyk nie przykłada się gry.

Cień samego siebie?

Leo Messi nie może zaliczyć ostatnich miesięcy do udanych. 34-latek w tym sezonie wystąpił dziesięciu spotkaniach i strzelił 4 bramki, z czego tylko jedną w Ligue 1. W środowym starciu z Manchesterem City, które PSG przegrało 1:2, Argentyńczyk brał co prawda udział w akcji bramkowej, jednak po meczu nie otrzymał dobrych ocen.

Postawę Atomowej Pchły skrytykował Rafael van der Vaart. Były reprezentant Holandii zarzuca sześciokrotnemu zdobywcy Złotej Piłki brak zaangażowania w grę.

– Messi chodził po boisku. Czy nie jest mu wstyd przed kolegami? Chodził w kółko, wszyscy go mijali – ocenił emerytowany piłkarz.

Denerwuję się na niego. Szkoda, bo taki piłkarz już nigdy się nie narodzi. Zaczęło się już za Ronalda Koemana w Barcelonie. To była właściwie odmowa pracy. To nie jest normalne dla takiego piłkarza. Spójrzmy na Ronaldo. To inni zawodnicy, ale Cristiano walczy. Chce przenieść zespół na inny poziom – powiedział Rafael van der Vaart.

Kacper Polaczyk