Utalentowany Polak przeniesie się do Premier League? Pomoże mu agent Lewandowskiego

W ostatnich tygodniach ponownie zrobiło się nieco głośniej o Olku Buksie. Jeśli wierzyć doniesieniom WP Sportowe Fakty, najbliżej pozyskania piłkarza Wisły Kraków jest Wolverhampton Wanderers.

Nie da się ukryć, że Aleksander Buksa jest jednym z największych talentów polskiej piłki. Piłkarz Wisły Kraków debiutował w Ekstraklasie w wieku 16 lat i od tamtej chwili wzbudził zainteresowanie wielu mocnych klubów z Europy. W obecnym sezonie w pierwszej drużynie Wisły Kraków zagrał w siedmiu meczach, lecz nie zdołał on zdobyć żadnej bramki.

Jak podaje Piotr Koźmiński z portalu WP Sportowe Fakty, najbliżej pozyskania młodzieżowego reprezentanta Polski jest Wolverhampton. W ostatnim czasie informowaliśmy również o tym, iż nowym agentem 17-latka został Pini Zahavi! Izraelczyk jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych agentów na świecie i ma swoje wejścia w największych klubach na świecie.

Kim jest Pini Zahavi?

77-latek reprezentuje takich piłkarzy jak Robert Lewandowski, Carlos Tevez, czy Alex Telles. Izraelski biznesmen odpowiadał za takie transakcje jak np. transfer Rio Ferdinanda z West Hamu do Leeds United (za 30 mln euro), a następnie do Manchesteru United (47 mln euro), czy sprowadzenie do Chelsea Petra Cecha i Didiera Drogby. Zahavi odpowiadał również za najdroższy transfer w historii piłki nożnej – przejście Neymara z Barcelony do PSG za 222 miliony euro.

Michał Budzich