Upada temat kolejnego klubu ws. transferu Alaby. Kiedy poznamy jego przyszłość?

Według medialnych doniesień, David Alaba odejdzie z Bayernu Monachium zaraz po sezonie 20/21. Austriak będzie wówczas wolnym zawodnikiem.

Trudne negocjacje z Bayernem

W związku z tym, że umowa obrońcy Bayernu wygasa w czerwcu 2021 roku od stycznia będzie mógł on rozmawiać z innymi klubami o kontrakcie. Bawarczykom pozostał miesiąc na potencjalne złożenie propozycji przedłużenia umowy. Na to się jednak nie zapowiada.

Przypomnijmy, że Uli Hoennes nazwał nawet agenta Alaby chciwą piranią. Pini Zahavi postawił mocne warunki Bawarczykom przez co ich ofertę wycofano.

Sporo zainteresowanych

Wśród zainteresowanych klubów wymieniało się m.in. Real Madryt, FC Barcelonę czy Chelsea. Niedawno ekspert telewizji Sky, Max Bielefeld poinformował, że londyńczycy nie biorą już udziału w walce o podpis Austriaka.

Na 95 proc. Alaba nie zostanie zawodnikiem Chelsea.

Przyszłość Alaby poznamy najprawdopodobniej dopiero latem

Wygląda na to, że temat przenosin na Stamford Bridge upadł tak szybko jak doniesienia o transferze do Realu Madryt czy FC Barcelony. Wiele wskazuje, że przyszłość austriackiego obrońcy poznamy dopiero po sezonie.

David Alaba broni barw Bayernu Monachium od 2008 roku. W 400 występach strzelił 32 bramki i zanotował 49 asyst. Portal transfermarkt.de wycenia Austriaka na 65 mln euro.