Ultrasi Pogoni Szczecin reagują na ostatnią kompromitację swojego klubu. „Nie ma dla was usprawiedliwienia”

Ultrasi Pogoni Szczecin wydali krótki komunikat odnośnie ostatniej klęski ich zespołu w finale Pucharu Polski. – Dostaliśmy mokrą szmatą w pysk – czytamy.
W minionym tygodniu odbył się finał Pucharu Polski. Faworyzowana Pogoń Szczecin mierzyła się z niżej notowaną Wisłą Kraków. Ku zaskoczeniu wielu obserwatorów zwycięsko z tego starcia wyszła Biała Gwiazda. Odniosła ona zwycięstwo po dogrywce wynikiem 2:1. Tym samym Wisła opuściła Stadion Narodowy z Pucharem, który może zabrać do swojej gabloty.

Porażka Pogoni w finale rozwścieczyła jej kibiców. Od tego spotkania minęło już kilka dni, a emocje nieco opadły. Dziś Pogoń rozgrywa pierwsze spotkanie po klęsce w finale Pucharu Polski. Kamil Grosicki i spółka mierzą się w Ekstraklasie z Puszczą Niepołomice.

Komunikat ultrasów

Tuż przed meczem ultrasi Pogoni opublikowali krótki komunikat. W mocnych słowach kibice ze Szczecina wyrazili to, co czują po ostatniej klęsce swojego zespołu.

„»Zero tituli, pusta gablota, zakała polskiej piłki…« Ile jeszcze lat czy dekad mamy nosić łatkę przegrywów? Zawiedliście całą społeczność w najgorszy możliwy sposób. Jedyne czego pragnęliśmy w czwartek to poznania smaku zwycięstwa, zwieńczenia tylu lat naprawdę ciężkiej pracy przy oprawach. Zwieńczenia tylu lat rozwoju naszej społeczności i tylu lat niejednokrotnie ogłuszającego dopingu. Żadnych więcej oczekiwań… Dostaliśmy mokrą szmatą w pysk. Nie od naszego boiskowego rywala, a od was. Zj*****ście! Nie ma dla was usprawiedliwienia.”
Transparenty

Kibice Pogoni wywiesili także kilka transparentów przed dzisiejszym meczem z Puszczą. Hasła krótkie, ale za to dosadne.

Pampersy na murawie

Jeden z kibiców wyrzucił nawet na murawę pampersy. Chyba nie musimy tłumaczyć, co ona mają symbolizować…

Michał Budzich

Dodaj komentarz