Ujawniono zarobki Kyliana Mbappe w Realu Madryt. Pensja w Realu mniejsza niż w PSG

Hiszpańskie media ujawniły warunki kontraktu Kyliana Mbappe z Realem Madryt. Póki co różne źródła przekazują różne informacje w tej sprawie.
Wieloletnia saga transferowa z udziałem Kyliana Mbappe dobiega końca. Przed kilkoma dniami media przekazały, że Kylian Mbappe poinformował PSG o swoim odejściu z klubu po zakończeniu tego sezonu. Po 30 czerwca 2024 roku kontrakt 25-latka z PSG wygasa i nie zostanie on przedłużony. W sumie Kylian spędził w PSG 7 lat.
Mbappe w drodze do Realu

Odejście Kyliana Mbappe z PSG po zakończeniu tego sezonu jest już pewne. Niemal pewny jest już także jego przyszły klub. Mimo że nie zostało to oficjalnie zakomunikowane, to Mbappe najprawdopodobniej zostanie piłkarzem Realu Madryt.

To co nurtuje wielu kibiców to warunki kontraktu Mbappe w Realu Madryt. Jako że Francuz dołączy do Królewskich na zasadzie wolnego transferu to w mediach przewijała się teoria, że piłkarz będzie mógł liczyć na gigantyczną premię za podpis. Jak będzie w rzeczywistości?
Zarobki Mbappe w Realu

W ostatnich dniach hiszpańskie media rozpisały się na temat warunków kontraktu Mbappe w Realu Madryt. Francuz ma podpisać 5-letni kontrakt. Zdaniem Josepa Pedrerola z El Chiringuito podstawowa pensja Kyliana w Realu ma wynieść 14 milionów euro netto rocznie, czyli jakieś 28 milionów euro brutto. Byłby to najlepiej zarabiający piłkarz Realu obecnie. Premia za podpis miałaby wynieść 40 milionów euro.
Prawa do wizerunku

Według danych serwisu „Capology” Mbappe zarabia w PSG zdecydowanie więcej. Jego roczne wynagrodzenie ma wynosić 72 miliony euro. W związku z tym przejście do Realu wiązałoby się ze znaczną obniżką wynagrodzenia Kyliana. Real chce mu to wynagrodzić poprzez zachowanie dla niego 100% praw do dotychczas podpisanych kontraktów indywidualnych. Jeśli chodzi o nowe współprace Francuz ma zachowywać 80% praw, a 20% zysku oddawać klubowi. Jak pisze „realmadryt.pl” większość zawodników Realu dzieli się zyskami w proporcjach 50:50.

Inny bonus

Nieco inne informacje przekazano z kolei w „Cadena SER”. Tam także powiedziano o tym, że pensja ma wynieść 14 milionów euro netto, jednak premia za podpis miałaby wynieść 30 milionów euro za każdy rok kontraktu. Czyli niejako pensja Francuza wynosiłaby w sumie 44 miliony euro.

Zarobki w Realu Madryt

Kto jest najlepiej zarabiającym piłkarzem w Realu Madryt? Według „Capology” są to Jude Bellingham i Vinicius Junior. Obaj zarabiają rocznie 25 milionów euro brutto. Za ich plecami jest Toni Kroos inkasujący 24,4 miliona euro.


źródło: realmadryt.pl, capology

Michał Budzich