Tymoteusz Puchacz już prawie w Unionie Berlin. Zwiedził siedzibę klubu

Zbliża się czas finalizacji transferu Tymoteusza Puchacza. 22-letni lewy obrońca ma zmienić Lecha Poznań na Union Berlin.

Zbroją się na nowy sezon

Według niemieckiego Bilda młodzieżowy reprezentant Polski zwiedził Berlin i siedzibę Unionu. Źródło przekonuje, że klub ze stolicy Niemiec ma dopięte już dwa transfery. Mowa o Tymku Puchaczu i Paulu Jaeckelu z Greuther Fürth.

Poznanie nowego otoczenia

Dziennikarze Bilda przekonują, że 22-latek odwiedził stadion Unionu, spotkał się z Ursem Fischerem (trener) oraz Oliverem Ruhnertem (dyrektor sportowy). To standardowa zagrywka ze strony klubu. Piłkarze dołączający do drużyny bardzo często są zapraszani na obiekt, żeby mogli zobaczyć przyszłe miejsce pracy.

Ma być godnym następcą

Tymoteusz Puchacz w Unionie ma zastąpić Christophera Lenza. 26-latek po sezonie przenosi się do Eintrachtu Frankfurt. Przypomnijmy, że 22-latek miał propozycję z innego klubu Bundesligi latem 2020 roku. Ostatecznie jednak został w Poznaniu. Dzięki temu otrzymał zezwolenie na transfer w kolejnym roku.

– Ofertę złożyło Mainz, ale klub chciał, żebym został. Ja też przed sezonem byłem na to zdecydowany – mówił w październiku piłkarz Lecha Poznań.

Zobacz również: Klub z Bundesligi zainteresowany Tymkiem Puchaczem! Ten zespół raczej nie dostałby „w trąbę” od Lecha

Źródło: TVP Sport