Tyle zarabiają piłkarze na Instagramie. Robert Lewandowski daleko od czołówki

„Football’s Finest” opublikowało zestawienie najlepiej zarabiających piłkarzy na Instagramie. W czołowej „10” znalazło się miejsce dla Roberta Lewandowskiego.
Zarobki piłkarzy to przede wszystkim wynagrodzenie pobierane ze swojego klubu. Poza tym jednak zawodnicy mogą otrzymać dodatkowe gratyfikacje finansowe pochodzące od sponsorów za m.in. udział w reklamach. W ostatnich latach mocno rozwinęły się media społecznościowe, które umożliwiają piłkarzom zarabianie dzięki postom sponsorowanym.
Na stronie „Football’s Finest” ukazał się ranking najlepiej zarabiających piłkarzy za jeden post na Instagramie. Twórcy rankingu uwzględnili 50 najlepszych piłkarzy na świecie. Pod uwagę wzięto takie czynniki jak liczba obserwujących, wskaźnik zaangażowania i średnią liczbę polubień postów. W ten sposób twórcy wyznaczyli średni zarobek piłkarzy za 1 post sponsorowany. Dane podano w funtach brytyjskich.
Na czele zestawienia znalazł się Cristiano Ronaldo. Portugalczyk jest najpopularniejszą osobą pod względem liczby obserwujących na tej platformie. Średnio jego posty zbierają 10 milionów polubień. Według wyliczeń CR7 ma otrzymywać za post sponsorowany średnio 1,5 miliona funtów.
Drugie miejsce należy do Leo Messiego. Argentyńczyk może liczyć na niewiele mniejsze zarobki od Portugalczyka, bo aż na 1,2 miliona funtów. Podium zamyka Kylian Mbappe. W jego przypadku zarobki za post sponsorowany są o wiele mniejsze niż w przypadku wymienionej wcześniej dwójki. Francuz może liczyć na zarobek rzędu 277 tysięcy funtów za post sponsorowany.

Jak w tym towarzystwie wypada Robert Lewandowskiego? A no nie najgorzej. W zestawieniu Polak zajął 9. miejsce na świecie. Średni zarobek związany z publikacją postu sponsorowanego ma wynosić ok. 89 tysięcy funtów.

  1. Cristiano Ronaldo – 1,5 miliona funtów za 1 post sponsorowany
  2. Leo Messi – 1,2 miliona funtów
  3. Kylian Mbappe – 277 tysięcy funtów
  4. Bukayo Saka – 233 tysiące funtów
  5. Mohamed Salah – 158 tysięcy funtów
  6. Vinicius Junior – 109 tysięcy funtów
  7. Antoine Griezmann – 104 tysiące funtów
  8. Erling Haaland – 94 tysiące funtów
  9. Robert Lewandowski – 89 tysięcy funtów
  10. Luka Modrić – 63 tysiące funtów

źródło: football’s finest

Michał Budzich