Trudne chwile Bayernu Monachium! „Sytuacja jest wręcz ekstremalna”

Bayern Monachium w czwartek pokonał Sevillę 2:1 w ramach Superpucharu Europy. Bawarczycy już w niedzielę rozegrają kolejne spotkanie, tym razem przeciwko Hoffenheim. Piłkarze zapowiadają, że ten sezon może być najtrudniejszy w ich karierze.

W czwartkowy wieczór Bayern Monachium wygrał z Sevillą i zgarnął już czwarte trofeum w tym roku. Bawarczycy nie byli jednak chętni do świętowania i wcale nie chodziło o prestiż Superpucharu. Piłkarze byli po prostu zmęczeni. Niemiecki dziennik Bild informuje, że zaraz po meczu zawodnicy Bayernu wrócili do hotelu i udali się do łóżek.

Nawet nie świętowaliśmy wygranej. Byliśmy zbyt zmęczeni po 120 minutach grania. Już w sobotę ruszamy na mecz z Hoffenheim. Nie mieliśmy nawet wolnego dnia. Najchętniej spędziłbym teraz pięć dni w kąpielach z lodu – powiedział Robert Lewandowski w rozmowie z Bildem

Sezon ledwo co się zaczął, a piłkarze już narzekają na napięty terminarz. Nie ma się co dziwić. Piłkarze Bayernu Monachium rozegrają w tym tygodniu aż 3 spotkania: 2 ligowe przeciwko Hoffenheim i Hertcie oraz Superpuchar Niemiec przeciwko Borussii Dortmund. Na dodatek za chwilę rozpoczyna się zgrupowanie reprezentacji, podczas którego nasza reprezentacja rozegra 3 mecze.

Sytuacja, pod względem liczby spotkań, jest wręcz ekstremalna – stwierdził Hansi Flick

 

Kacper Polaczyk