Transfer na linii Lech-Legia. Michniewicz podbiera Kolejorzowi utalentowanego szkoleniowca

Przemysław Małecki zasilił sztab szkoleniowy Czesława Michniewicza w Legii Warszawa. Były pracownik Lecha Poznań będzie asystentem trenera.

Przemysław Małecki to trenerski wychowanek Lecha Poznań. W Kolejorzu uznawano go za jednego z najbardziej utalentowanych szkoleniowców. 37-latek szkolił w Akademii wicemistrzów Polski w latach 2012-2016. Później pracował w Zagłębiu Lubin. W przeszłości pracował również z kadrami narodowymi do lat 16 i 17.

Latem 2019 roku został asystentem Rafała Ulatowskiego w drugoligowych rezerwach Kolejorza. Po ostatnim meczu z Górnikiem Polkowice (1:3) strony rozwiązały umowę.

Jako piłkarz występował w Amice Wronki, Warcie Poznań, Sparcie Oborniki, Polonii Nowy Tomyśl oraz Błękitnych Wronki. W tym roku rozpoczął trenerski kurs UEFA PRO.

Przemysław Małecki w Legii Warszawa będzie zarabiał zdecydowanie więcej niż w Lechu. Według informacji ustalonych przez Dawida Dobrasza z Głosu Wielkopolskiego, były pracownik Kolejorza będzie miał w stolicy 3.5 razy większą pensję niż w Poznaniu.

Na ławce trenerskiej zobaczymy go już podczas najbliższego spotkania Legii. Warszawiacy zmierzą się u siebie z azerskim Karabachem Agdam. Mecz odbędzie się 1 października o 20:00.