Tragedia w Albanii. Piłkarz doznał ataku serca na boisku i zmarł w szpitalu

Raphael Dwamena zmarł podczas meczu ligi albańskiej. 28-latek już wcześniej miał zdiagnozowane problemy ze zdrowiem.

Dzisiejszego popołudnia rozegrano mecz 13. kolejki ligi albańskiej między zespołami Egnatia Rrogozhine i Partizani Tirana. Było to spotkanie między dwiema najlepszymi drużynami ligi. Spotkanie zostało przerwane już w pierwszej połowie przy wyniku 1:1.

W 24. minucie wspomnianego meczu doszło do tragicznej sytuacji. W pewnym momencie niespodziewanie na murawę upadł Raphael Dwamena, piłkarz gospodarzy. Piłkarz miał doznać ataku serca. Wokół niego natychmiast pojawili się inni zawodnicy, a także lekarze. Na murawie pojawiła się również karetka. Niestety, pomimo natychmiastowej pomocy medycznej piłkarza nie udało się uratować. W szpitalu stwierdzono zgon.

Dwamena był najlepszym strzelcem ligi albańskiej w tym sezonie. W przeszłości grał w takich klubach jak m.in. Levante, czy FC Zurich. 28-latek 8-krotnie zagrał w drużynie narodowej.

Ghańczyk już wcześniej miał zdiagnozowane problemy zdrowotne. Wadę serca wykryto u niego w 2017 roku. Dwa lata później zalecano mu zakończenie kariery. W 2021 roku doznał ataku serca, jednak wówczas udało się go uratować.