Tomasz Hajto wróci na ławkę trenerską? Ciekawy kierunek!

Tomasz Hajto w wywiadzie dla Interii Sport wyznał, że poważnie zastanawia się nad powrotem na ławkę trenerską. Obecny ekspert Polsatu Sport podał również kierunek, który go interesuje.

Po zakończeniu kariery w 2010 roku Tomasz Hajto od razu spróbował swoich sił w trenerce. Swoją przygodę zaczął od prowadzenia Jagiellonii Białystok, a następnie po rocznej przerwie objął stery GKS-u Tychy. W czerwcu 2015 roku opuścił GKS i do tej pory nie widzieliśmy go na ławce trenerskiej. Ostatnie lata spędził w telewizji, gdzie pracował jako ekspert.

Tomasz Hajto ponownie trenerem?

W rozmowie z Interią Hajto mówi, że myśli o powrocie do „trenerki”. Zdradził również, że interesuje go kierunek zagraniczny, głównie chodzi o Niemcy. Pamiętamy, że były reprezentant Polski grał w takich klubach jak Schalke, Duisburg, czy Nurnberg.

– Były rozmowy z jednym czy drugim prezesem, były pewne propozycje, zapytania, ale do konkretnych rozmów nie doszło. Bardziej jednak myślę o kierunku zagranicznym. Na polskim rynku ciężko jest pracować. Na Zachodzie byłoby większe wyzwanie i przede wszystkim jakiś perspektywiczny, długofalowy plan. Nie kryję, że chodzi o Niemcy, znam tamtejszy język, ludzie do dziś mnie tam pamiętają i szanują. Propozycję z zagranicy na pewno rozważę – oznajmia Tomasz Hajto.

Jak już wspomnieliśmy, Tomasz Hajto swoją krótką przygodę trenerską rozpoczynał w Jagiellonii Białystok. Przygody w żółto-czerwonych raczej nie można zaliczyć do udanych, gdyż zespół pod dowództwem Hajty nie osiągnął znaczących osiągnięć. Mimo to 48-latek miło wspomina tamten okres.

– Na pewno dobrze zapamiętam pracę w Jagiellonii, to była moja pierwsza trenerska robota, za którą do dziś dziękuję prezesowi Kuleszy. Spędziłem tam fenomenalne chwile. Z prezesem Kuleszą mam zresztą do dziś świetny kontakt, pokazał mi inne spojrzenie na wiele spraw – dodaje Hajto.

W wywiadzie z Interią Hajto poruszył również temat m.in. swojej książki oraz znanego wszystkim wypadku. Przeczytacie o tym tutaj.

Michał Budzich