Tomasz Ćwiąkała o poszukiwaniach nowego selekcjonera. „To jedna z najrozsądniejszych kandydatur”

Tomasz Ćwiąkała był gościem w programie „Pogadajmy o piłce” na antenie Meczyków. Dziennikarz CANAL+ Sport wypowiedział się na temat kandydatur na nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Komentator uważa, że jednym z najrozsądniejszych wyborów będzie postawienie na Vladimira Petkovicia.

Kandydat Ćwiąkały

Polski Związek Piłki Nożnej nadal poszukuje nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Wśród kandydatów na następcę Czesława Michniewicza wymienia się między innymi Vladimira Petkovicia, Nenada Bjelicę czy Paulo Bento. Tomasz Ćwiąkała w programie „Pogadajmy o piłce” na antenie Meczyków przyznał, że jedną z najrozsądniejszych kandydatur jest pierwszy z wymienionych.

– To jedna z najrozsądniejszych kandydatur. Bardzo wiele się spina przy tym wyborze. Trudno jest znaleźć bardzo wyraźne „ale” przeciwko niemu. Ma doświadczenie z pracy w reprezentacji, charyzmę, zna języki – powiedział dziennikarz CANAL+ Sport.

Piotr Zieliński ponownie łączony z gigantem. Klub ma go na liście życzeń [CZYTAJ]

– Jeśli jest poliglotą i zna tyle języków, o których się mówi, to musi mieć łatwość w ich przyswajaniu. Zna języki bałkańskie, to polski powinien mu dość szybko „wejść”. Jeżeli będzie się porozumiewał na takim poziomie jak Nenad Bjelica, to super. Nie wydaje mi się, żeby to była przeszkoda, która by go dyskwalifikowała – dodał Ćwiąkała, odpowiadając na słowa Włodarczyka, który zaznaczył, że Petković nie zna angielskiego.

Źródło: Meczyki.pl