To może być niespodziewany zwrot akcji ws. Lewandowskiego. Polak jednak dostanie Złotą Piłkę?

Poniedziałkowa gala Złotej Piłki wywołała spore poruszenie. Leo Messi odebrał na niej swoją siódmą nagrodę w historii, wygrywając między innymi z Robertem Lewandowskim. To właśnie zajęcie drugiego miejsca przez Polaka wzbudziło największe kontrowersje. Okazuje się jednak, że niebawem może dojść do wielkiego zwrotu w sytuacji. 

33 głosy. Tylko tyle dzieliło Lewandowskiego od Messiego, który w poniedziałek odebrał statuetkę dla najlepszego piłkarza 2021 roku. Napastnik Bayernu mógł się cieszyć jedynie drugim miejscem oraz trofeum dla najlepszego napastnika ostatnich dwunastu miesięcy. Warto także dodać, że zajął najwyższe miejsce w plebiscycie Złotej Piłki w historii polskiej piłki. Wcześniej, zarówno Kazimierz Deyna, jak i Zbigniew Boniek, zajmowali „jedynie” 3. miejsce.

Wielki zwrot?

Mimo to kibicom oraz wielu ekspertom czy dziennikarzom to nie wystarczyło. Pojawiały się głosy, które mówiły wprost, że Lewandowskim został okradziony ze Złotej Piłki, tak w tym, jak w zeszłym roku. I właśnie to niebawem może się zmienić.

Pascal Ferre wielokrotnie zapewniał już, że nie ma w zamiarze przyznania nagrody za 2020 rok. Wówczas plebiscyt został odwołany z powodu pandemii koronawirusa. Lewandowski nie miał sobie wtedy równych. Z Bayernem wygrał wszystkie trofea, zaś sam był wiodącą postacią Bawarczyków. Nikt nie miał wątpliwości, że to właśnie Polak zasługuje na tytuł piłkarza roku.

Gdy galę oficjalnie odwołano pozostawała nadzieja, że „France Football” zdecyduje się na przyznanie zaległej statuetki. Niestety jednak redaktor naczelny francuskiej gazety stwierdził, że nie ma takiej opcji. Ostatnie wypowiedzi Pascala Ferre’a pokazują natomiast, że coś w tej kwestii się zmieniło i dają nam nadzieję.

– Myślę, że nie musimy podejmować decyzji bardzo szybko. Możemy o tym pomyśleć, a jednocześnie szanować historię Złotej Piłki, która opiera się na wyborach – powiedział dla sport1.de, zapytany o ewentualne przyznanie nagrody Lewandowskiemu.