To byłby absolutny hit. Lewis Hamilton odejdzie z Mercedesa do innego czołowego zespołu?

 

Antonio Lobato przekazał nowe informacje w sprawie przyszłości Lewisa Hamiltona. Według doniesień hiszpańskiego dziennikarza brytyjski kierowca może opuścić Mercedesa i dołączyć do zespołu Ferrari.

 

To byłby absolutny hit

Lewis Hamilton nie był w stanie konkurować z Maxem Verstappenem w minionym sezonie Formuły 1. Brytyjczyk zakończył rok na trzecim miejscu.

Wielki talent dołączy do Radomiaka. Tottenham zapłacił za niego prawie 14 mln euro [CZYTAJ]

 

W przeszłości wielokrotnie spekulowano, że siedmiokrotny mistrz świata może opuścić zespół Mercedesa. Wiele wskazuje na to, że legenda motorsportu jest coraz bliżej takiego ruchu. Nowe doniesienia w tej sprawie przekazał Antonio Lobato.

 

– Z tego, co się dowiedziałem, szanse na to, że Hamilton w sezonie 2025 będzie jeździł w Ferrari, są bardzo duże. Niewykluczone, że już podpisał kontrakt – napisał hiszpański dziennikarz.

Umowa Lewisa Hamiltona z Mercedesem obowiązuje do końca 2025 roku. Jest w niej jednak opcja skrócenia o rok, co pozwoliłoby Brytyjczykowi na transfer. Wiele wskazuje na to, że Lewis Hamilton w teamie Ferrari zająłby miejsce Carlosa Sainza. Jego przyszłość nie jest pewna, po tym, jak Charles Leclerc przedłużył kontrakt.

 


Co ciekawe, doniesienia Hiszpana potwierdziło Sky Sports. Według dziennikarzy wspomnianego źródła transfer Brytyjczyka zostanie niedługo ogłoszony.

Źródło: Sky Sports, Antonio Lobato