To będzie najlepiej opłacany trener na świecie! Zaskakujące nazwisko. Oferta życia na stole

Najlepiej opłacanym trenerem na świecie zostanie niebawem… Abel Ferreira. Dość niespodziewane informacje ws. portugalskiego trenera przekazał dziennik „Sport”.
Ferreira od 2020 roku z wielkimi sukcesami prowadzi Palmeiras. Łącznie w Brazylii wygrał już osiem trofeów, z czego dwukrotnie triumfował w Copa Libertadores. Wcześniej dał się poznać szerszej publiczności pracując w Bradze czy PAOK-u Saloniki. Niebawem ma jednak ponownie zmienić klub.

Katarskie złoto

Dziennik „Sport” jest przekonany, że Ferreira odejdzie z Palmeiras już wkrótce. Portugalczyk ma jednak nie wrócić do Europy, bo na stole leży ponoć oferta z katarskiego Al-Sadd. Negocjacje mają być bardzo zaawansowane, a dziennikarze uważają, że potrwają jeszcze maksymalnie dwa tygodnie.
„Sport” podaje, że oferta, którą dostał Portugalczyk z Kataru to „oferta życia”. Jeśli zdecyduje się na jej przyjęcie, Ferreira zostanie najlepiej opłacanym trenerem na świecie. Nie sprecyzowano natomiast, ile dokładnie miałby zarabiać w nowym klubie.

– Ferreira to uczeń Jose Mourinho. Jest urodzonym zwycięzcą. Ma dużą osobowość. W Palmeiras udowodnił swoja wartość dzięki uporządkowanemu futbolowi, który czasami jest jednak zbyt reaktywny – napisał „Sport”. 
Co ciekawe, Ferreira był rozpatrywany w kwestii przejęcie reprezentacji Brazylii. Tamtejsza federacja miała jednak zdecydować się na inne rozwiązanie i wciąż czeka, aż z Realu Madryt odejdzie Carlo Ancelotti.