Ten mecz Robert Lewandowski wspomina najlepiej! Niesamowity rok Polaka

Bez wątpienia 2020 rok był najlepszym w karierze Roberta Lewandowskiego. Piłkarz Bayernu Monachium zostawił całą światową czołówkę, z Ronaldo i Messim na czele, daleko w tyle. Polak był jak nagroda, którą otrzymał od FIFA –  po prostu „The Best”.

Ostatnie 12 miesięcy Robert Lewandowski podsumował w rozmowie z niemieckim dziennikiem „BILD”. Bayern Monachium wygrał dosłownie wszystko, co było do wygrania, a Robert Lewandowski był zdecydowanie najjaśniejszą postacią zespołu Hansiego Flicka.

32-latek w wywiadzie dla „BILDa” nawiązał do całego poprzedniego sezonu, w którym zagrał łącznie w 47 spotkaniach. Polakowi najbardziej w pamięć zapadł mecz z Crveną Zvezdą Belgrad, w którym strzelił 4 gole w ciągu 14 minut.

– Muszę przyznać, że szczególnie miło wspominam gole z Ligi Mistrzów. Zwłaszcza cztery bramki w meczu z Crveną Zvezdą Belgrad – przyznał Lewandowski w rozmowie z niemieckim „BILD”.

Odpowiedź na pytanie o „najpiękniejsze wspomnienie minionego roku” mogła być tylko jedna. Chodzi oczywiście o triumf z Bayernem w Lidze Mistrzów, dzięki któremu Polak zapisał się na kartach historii futbolu.

– Oczywiście najłatwiej byłoby powiedzieć, że finał Ligi Mistrzów i cały turniej w Lizbonie. Ale muszę przyznać, że szczególnie ciepło wspominam mecze Ligi Mistrzów, w których strzeliłem cztery bramki. W 2020 roku było wiele wyjątkowych momentów. Czas spędzony w Lizbonie, świętowanie po zwycięstwie w finale Ligi Mistrzów… To były wyjątkowe chwile. Ten rok był w naszym wykonaniu niesamowity – oznajmił Lewandowski.

– Kiedy już wylądowaliśmy w Lizbonie, to przeczuwałem od samego początku, że to może być bardzo specjalny rok – dodał.

Robert został również zapytany o legendarne już zdjęcie po zwycięstwie w Lidze Mistrzów.

– Nigdzie nie zawiesiłem zdjęcia z tego momentu (śmiech). Ale pewnego dnia może to zrobię. To naprawdę świetne zdjęcie i wyjątkowe wspomnienie tamtej nocy! – odpowiedział Polak.

Michał Budzich