Taka premia czeka na reprezentację Polski za awans na Euro! Bonusów może być jeszcze więcej

Łukasz Wachowski, sekretarz generalny PZPN pojawił się ostatnio na antenie kanału meczyki.pl. W programie „EURO RAPORT” zdradził, jaką kwotę z tytułu premii za awans na mistrzostwa Europy otrzymają kadrowicze. Przybliżył również dokładniej zasady premiowania. 
Reprezentacja Polski awansowała na Euro rzutem na taśmę, jako ostatnia drużyna. „Biało-Czerwoni” musieli przebrnąć przez baraże, gdzie najpierw wyeliminowali Estonię (5-1), a następnie po karnych Walię (5-4). Tym samym w czerwcu czekają kadrę spotkania z Holandią, Austrią i Francją, które mamy w grupie.

Kasa do podziału

Dzięki awansowi PZPN otrzyma od UEFY 9,25 mln euro premii, czyli blisko 40 milionów złotych. Część z tej kwoty trafi do piłkarzy. Sekretarz generalny Łukasz Wachowski przekazał, jak wygląda dzielenie tej kwoty.

– Zespół otrzymuje ok. 1/4 całej kwoty. Rada drużyny przedstawia do aprobaty dokument, z której wynika, ile dany zawodnik powinien otrzymać. To zależy m.in. od liczby rozegranych minut – przekazał na kanale meczyki.pl w serwisie YouTube. 
Kolejne bonusy można zdobyć podczas Euro. UEFA zapłaci za każde zwycięstwo w fazie grupowej 1 mln euro. Remis to z kolei 500 tysięcy, zaś wejście do fazy pucharowej – 1,5 mln. Część z tej kwoty również trafi do kadrowiczów, jeśli uda się cokolwiek wywalczyć.

– Piłkarze otrzymają 35-40% premii z tego, co wydarzy się w trakcie turnieju – podsumował Wachowski.