Tak piłkarze Barcelony motywowali się przed drugą połową z Napoli [WIDEO]

W sobotni wieczór FC Barcelona pokonała Napoli 3:1 i awansowała do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Duży wkład w zwycięstwo miał Leo Messi, który zdobył dwie bramki.

Rewanżowe spotkanie rozpoczęło się dla piłkarzy FC Barcelony wręcz idealnie. Już w 10. minucie wynik spotkania otworzył Lenglet.

W 23. minucie świetnym rajdem popisał się Leo Messi, który zatańczył z obrońcami Napoli i precyzyjnie umieścił piłkę w siatce.

W doliczonym czasie pierwszej połowy kolejną bramkę dla Blaugrany zdobył Luis Suarez, który bez zawahania wykorzystał rzut karny.

Jeszcze przed przerwą drużynie z Neapolu udało się zdobył honorowego gola. Jedenastkę sprokurował Ivan Rakitić, a piłkę w siatce umieścił Insigne.

Mimo dwubramkowej przewagi piłkarze Barcelony wyszli na kolejne 45 minut mocno zmotywowani. Kamery wyłapały rozmowę zawodników Blaugrany, którzy czekali w tunelu na rozpoczęcie drugiej części spotkania.

Wyjdą na boisko silni. Nie bądźmy idiotami. Mamy dwie bramki przewagi. Musimy zachować spokój – powiedział Leo Messi

Jak wracamy z piłką na własną połowę, nie podawajmy do bramkarza – mówił Jordi Alba

Nie wchodźmy nawet we własne pole karne – dodał Gerard Pique

Wynik w drugiej połowie nie zmienił się. Barcelona pokonała Napoli 3:1 i to ona zagra w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Duma Katalonii już w najbliższy weekend zmierzy się w kolejnej rundzie z Bayernem Monachium.