Szymon Marciniak poprowadzi jeszcze jeden mecz w Lidze Mistrzów. Duże starcie dla Polaka

Wiele wskazuje na to, że Szymon Marciniak poprowadzi jeszcze jeden mecz w Lidze Mistrzów w tym sezonie. Według Rafała Rostkowskiego, eksperta sędziowskiego TVP Sport będzie to spotkanie Realu z Bayernem.

Marciniak raczej nie posędziuje finału

Marciniak w ubiegłym roku sędziował finał Ligi Mistrzów pomiędzy Manchesterem City a Interem Mediolan. Jego forma pozostaje na wysokim poziomie, jednak powtórzenie tego osiągnięcia wydaje się mało prawdopodobne.

Karol Palotai był ostatnim sędzią, który dwukrotnie prowadził finał Pucharu Europy. Miało to jednak miejsce ponad 40 lat temu. Do tej pory nie odnotowano przypadku, aby jeden arbiter sędziował dwa finały Ligi Mistrzów w kolejnych latach.

– Ewentualna nominacja do prowadzenia finału na Wembley z dwóch powodów byłaby prawdziwym ewenementem w historii europejskich rozgrywek klubowych – ocenił Rostkowski.

Kto arbitrem ostatniego meczu LM w tym sezonie?

Rostkowski typuje Anthony’ego Taylora jako głównego kandydata do sędziowania finału Ligi Mistrzów. Na drugim miejscu upatruje Danny’ego Makkelie, a na trzecim – Slavko Vincića.

Real – Bayern i mecz otwarcia na EURO dla Marciniaka

Marciniak może nie otrzymać szansy na prowadzenie finału, ale według Rostkowskiego, wszystko wskazuje na to, że będzie arbitrem rewanżowego spotkania między Realem Madryt a Bayernem Monachium. Prawdopodobieństwo tego wydarzenia ocenia na 90%.

Analizy sugerują również, że Marciniak nie zostanie wyznaczony do sędziowania finału EURO 2024, ale zamiast tego otrzyma możliwość poprowadzenia meczu otwarcia turnieju.

Przypomnijmy, że oprócz finału Ligi Mistrzów Szymon Marciniak podczas swojej kariery sędziowskiej prowadził również finał Mistrzostw Świata. Spotkanie w Katarze wygrała wówczas Argentyna, która w rzutach karnych pokonała Francję.

Źródło: TVP Sport

Dodaj komentarz